Rządowy Program „Czyste Powietrze”

O Programie Czyste Powietrze

Program będzie realizowany w latach 2018-2029. Jego budżet wynosi 103 mld złotych, z czego finansowanie w formie dotacji to 63,3 mld zł, a w formie pożyczek zwrotnych 39,7 mld zł. Pieniądze zostaną przeznaczane w szczególności na termomodernizację i wymianę źródeł ciepła.

Co daje Program ?

Program zapewnia dopłaty dla osób chcących z niego skorzystać. Wysokość dofinansowania w przypadku dotacji wahać się będzie od ok. 30 do 90% kosztów kwalifikowanych inwestycji. Wysokość wsparcia jest uzależniona od kwoty miesięcznego dochodu przypadającego na jedną osobę w gospodarstwie domowym. Tym samym właściciele domów, których dochody są najniższe otrzymają do 90% dotacji na realizację przedsięwzięć finansowanych w ramach programu. Maksymalne koszty kwalifikowane przewidziane do wsparcia dotacyjnego wynoszą 53 tys. zł.

Od dnia 19 września 2018 r. osoby fizyczne, czyli: właściciele domów jednorodzinnych, a także osób dopiero planujących budowę domu  będą mogli składać wnioski do wyznaczonych 16 wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej drogą elektroniczną. W przypadku Gminy Miasto Włocławek właściwym WFOŚiGW jest:

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu
ul. Fredry 8
87-100 Toruń
Godziny urzędowania: poniedziałek – piątek od 7:00 do 15:00
tel. 56 62 12 300
fax. 56 62 12 302

Strona www : https://portal.wfosigw.torun.pl/
e-mail: wfosigw[at]wfosigw[dot]torun[dot]pl

Równolegle w całym kraju trwa cykl spotkań w gminach dotyczący realizacji Programu priorytetowego „Czyste Powietrze”. Podczas spotkań przedstawiciele resortu Ministerstwa Środowiska informują, jak prawidłowo ubiegać się o dofinansowanie na termomodernizację budynku oraz wymianę przestarzałych źródeł ciepła.

Program CZYSTE POWIETRZE- nabór wniosków o dofinansowanie

Załączniki

Informacje

Rejestr zmian

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>